“Het is niet omdat je iets al kan, dat je er niet mee bezig moet zijn,” vertelt Johan, die voor zijn boek over de Gentse architectuur in het interbellum alle schetsen met de hand aan het maken is. In de opleiding Ontwerpschetsen komen ook allerlei mensen. Vorig jaar waren er twee afgestudeerde productontwerpers.
Voor de leraar Ria Vandekerckhove was het wat stress, gezien ze vermoedelijk reeds veel meer konden dan de andere. Maar bleek dat ze inderdaad enkele lessen schetsen gekregen hadden tijdens hun studie, maar in een grote aula, zonder persoonlijke begeleiding. Hierdoor gaven ze aan juist heel veel te hebben aan de input en feedback van Ria. Dit is een grote troef, maar even waardevol is de input van de andere leerlingen, iedereen trekt elkaar vooruit vanuit zijn eigen expertise en voorkennis.
Je hoeft daarom ook niet noodzakelijk al veel te kennen om aan de opleiding te beginnen. “Een eenvoudige lijn tekenen kan al bijzonder moeilijk blijken te zijn,” vertelt Ria. “Veel mensen die met ontwerp bezig zijn kunnen al veel bedenken, maar het op papier brengen is al een stuk moeilijker.” Niettemin is het van belang, benadrukt Ria, het schetsen ondersteunt jouw denken.
Ben je zelf ontwerper (in spe) en wil je je concepten precies kunnen uitbeelden met pen en papier? Schrijf je dan in september nog in voor de opleiding Ontwerptekenen, er zijn nog enkele plaatsen vrij! Klik hier voor alle info! (de lessen Ontwerpschetsen vinden plaats op woensdagavond vanaf 18u)
Geniet alvast van enkele voorproefjes uit voorgaande jaren!














Alle beelden ©Sint-Lucas-Academie Gent
