Na twee jaar het roer te hebben gedeeld, geven Melissa Verschelde en Francis Bekemans, die in duo de leiding van de academie opnamen, de fakkel door aan Frederic De Meyer. “De nieuwe directeur heeft in eerste instantie de opdracht om het goede werk van de voorbije jaren te consolideren,” zegt Anne-Marie Cotton, voorzitter van de Raad van Bestuur van het Inrichtend Comité Sint-Lucas. “In de geest van het Lasalliaanse perspectief moet hij samen met het lerarenteam waken over een inclusief en eigentijds opleidingsaanbod, en over de maximale ontplooiingskansen voor elke leerling. Daarnaast moet hij oog hebben voor nieuwe ontwikkelingen en de stabiliteit van de academie op lange termijn verzekeren. De lat ligt hoog.”
“Ik kan steunen op het werk dat mijn voorgangers hebben verricht,” aldus De Meyer. “Niettemin staan we voor grote uitdagingen. De infrastructuur blijft een belangrijk aandachtspunt, maar samen met het kunsthumaniora zullen we de komende jaren volop inzetten op verbouwingen en renovaties. Daarnaast zijn de werkingsmiddelen, zoals bij vele academies, bijzonder beperkt. Maar zelfs binnen die grenzen zie ik talrijke kansen om de maatschappelijke waarde van de academie verder te versterken.” Het sterke lerarenteam en de uitstekende reputatie van de academie ziet De Meyer daarbij als essentiële pijlers die de toekomstige ontwikkelingen zullen ondersteunen.
De Meyer werkte twintig jaar in de privésector voordat hij in 2016 het kunstplatform en -magazine TheArtCouch oprichtte, dat hedendaagse Belgische kunstenaars een forum biedt om een breder publiek te bereiken. In 2023 zette hij zijn eerste stappen in het onderwijs als leerkracht Public Relations aan Visitatie in Gent-Mariakerke. “In deze nieuwe uitdaging komen mijn ervaring, interesses en passie perfect samen,” zegt hij.
De vorige directeurs blijven nauw betrokken bij de school. Francis Bekemans gaat na een loopbaan van meer dan 40 jaar met pensioen, maar blijft zich inzetten voor de structurele ontwikkeling van de academie en het kunsthumaniora. Melissa Verschelde neemt haar taak als leerkracht terug op en blijft actief in het beleid van de academie.

(vlnr Francis Bekemans, Frederic De Meyer, Melissa Verschelde. ©Sint-Lucasacademie)
